Блог вчителя початкових класів Марії Миколаївни Болгарової
неділя, 19 березня 2017 р.
ТЕМА: Дитячі роки великого Кобзаря.
Д. Красицький «Тарас Шевченко»
МЕТА: Розширити знання
учнів про життя і творчість генія українського народу – Т. Г. Шевченка,
про його прагнення допомагати пригнобленим; викликати гордість за талановитих
дітей з простолюду, за їхнє бажання вчитися, служити своєму народу.
Вдосконалювати навички читання
прозових творів, навички правильного, виразного, свідомого читання, збагачувати
словниковий запас; розвивати зорову пам’ять, зв’язне мовлення, творчі здібності
дітей.
Виховувати почуття гідності і
любові за свій народ, прагнення зберігати в пам’яті історію свого народу.
Обладнання: портрет Т. Г. Шевченка, індивідуальні таблиці для
розчитування, картки із завданнями для роботи в групах, картки «Тестова
вікторина», (слайди) про життя і творчість поета, «Кобзар», опорна схема
«Розподіл тексту за частинами».
ХІД УРОКУ
І.
Оргмомент.
Станьте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене.
А тепер самі до себе.
Привітайтесь! «Добрий день!»
- Діти, пригадайте девіз уроку
читання.
- Хто багато читає, той багато
знає.
ІІ.
Актуалізація опорних знань.
1. Гра «Обличчям до обличчя»
(перевірка читання художньої літератури). Робота в парах.
2. Мовна розминка.
- Для того, щоб читати правильно,
потрібно тренувати своє дихання, розширювати кут зору, розвивати пам’ять та
увагу.
1. Зарядка для ротика.
- «Цокання язиком у ротовій
порожнині»: тупіт коня.
- Поклацайте зубками.
- Посичіть гускою: с-с-с.
- А тепер продзижчіть, як
бджілка: дз-з.
- Подеренчіть, як трактор:
др-др-др.
2. Дихальні вправи:
а) Вправа «Водолаз».
б) Надування кульки.
в) Здування пір’їнки. (здмухніть
пір’їнку).
3. Розчитування:
а) Читання складів (за
індивідуальними таблицями) у швидкому темпі.
б) Робота над
скоромовкою:
Сів шпак на шпаківню,
заспівав шпак півню:
Так, як ти не вмію я,
ти не вмієш так, як я.
в) Робота над
чистомовкою:
Ма-ма-ма, минула вже
зима.
Ель-ець-ець – повіяв
теплий вітерець.
Ок-ок-ок – розтанув
останній сніжок.
Ва-ва-ва – веселіше
синичка співа.
Ні-ні-ні – діти радісні
весні.
г) Гра «Знайди зайве
слово».
д) Робота з карткою
«Друкар».
- Надрукуйте слова:
березень, Тарас, поет, художник.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, оголошення теми і
мети уроку.
- Діти, кому буде
присвячений сьогоднішній урок, ви здогадаєтеся, коли прочитаєте прислів’я.
1. Гра «Розсипанка». Робота в парах.
1. Шевченко Тарас - наче сонце для нас.
2. Шанує Шевченка
Україна, як мати рідного чина.
3. Шевченкове слово в
віках не старіє.
- Так кому буде
присвячений сьогоднішній урок?
2. Метод «Прес».
- Я вважаю, що ……
- Тому що …… (Діти доводять свою думку).
- Сьогоднішній урок буде
присвячений славетному генію України, поетові і художнику Т. Г. Шевченку. Ми
починаємо вивчати новий розділ: «Тарас Григорович Шевченко – великий народний
поет і художник». На сьогоднішньому уроці ми познайомимось з дитинством
великого Кобзаря. Прочитаємо оповідання Д. Красицького «Тарас
Шевченко».
IV. Сприймання і засвоєння
матеріалу уроку.
- Що ви вже знаєте про Т.
Г. Шевченка?
1. Повідомлення
«Довідкового бюро». (перегляд слайдів)
- 9 березня 1814 року в
селі Моринці на Черкащині народився Тарас Григорович Шевченко. Батьки його були
кріпаками.
- Тарас був третьою дитиною в сім’ї Шевченків.
Радощів у Тараса було мало. Батько й мати з дня на день ходили на панщину, жили
бідно, в нужді і злиднях.
- Тарасик ріс, як билина
в полі. Першим його учителем і наставником було саме життя, сповнене плачу і
бідності. Няньчила Тараса старша сестра Катерина, сама ще тоді дитина. Малим
Тарас пас вівці та гуси.
- Зростав хлопчик кмітливим і допитливим,
цікавий до всього. Коли йому виповнилося 8 років батько віддав його в «науку»
до дяка. Дяк навчав по церковних книгах і за найменшу провину карав учнів
різками.
- Хлопець був охочий до
навчання, швидко все запам’ятовував. Тарас мав феноменальну пам’ять.
- Світлі дні дитинства
були недовгими. Перше тяжке горе – смерть матері. Тарасик мав 9 років.
- На 12 році Тараса
спіткало нове горе, раптово, простудившись у дорозі, помер батько. І хлопчина
залишився круглим сиротою, беззахисним і не доглянутим.
- Дуже рано в Тараса
появилися здібності до малювання. Крейдою чи вуглинкою змальовував усе, що
бачив.
- Прагнучи здобути
освіту, стає наймитом дяка у школі. Пізніше шукає в сусідніх селах учителя
малювання, 13 річним пасе ягнята.
- Доля привела Тараса до
Петербурга, де він прожив 17 років. Тут, Шевченко, талановитий кріпак,
познайомився з відомими діячами живопису і літератури, які доклали багато
зусиль, щоб викупити Шевченка з кріпацької неволі.
- 22 квітня 1838 року пан
видав відпускну на волю своєму кріпакові Тарасу Григоровичу Шевченку.
- І з травня 1838 року
Тарас почав навчатися в Петербурзькій академії Мистецтв, яку закінчив з двома
срібними медалями. Тут він малює свій перший автопортрет.
- У 1840 році виходить у
світ «Кобзар».
- Після закінчення
Академії Мистецтв Шевченко приїздить до Києва, працює художником.
- Потім потрапляє на
заслання, через свої вірші, в яких хоче бачити Україну вільною. Через 10 років
поета звільнили, хворим він повернувся у Петербург.
- Уже будучи тяжко хворим
видав український буквар, планував видати ряд підручників.
- Помер Т.Г.Шевченко 10
березня 1861 року у Петербурзі. Пізніше був перехований, як і заповів у Каневі
на високій горі, яка відтоді називається Тарасовою.
- Тарас Григорович
Шевченко прожив усього 47 років, із яких 24 у кріпацтві, 10 років мучився в
солдатській неволі на засланні і всього 13 років був вільною людиною.
Словникова робота.
- Перш ніж читати
оповідання, давайте разом розберемо значення окремих слів, які зустрінуться вам
у оповіданні.
- Плекають – доглядають,
дуже турбуються.
- Вишняк – вишневий сад.
- Хура – великий віз.
- Благенька – бідна,
латана, стара.
- Неабищо – щось
незвичайне.
- Свита – старовинний
довгополий верхній одяг.
- Кріпаки – селяни, що
були власністю пана за часів кріпацтва.
- Панщина – примусова
праця селян на поміщиків.
(Спочатку слова читає вчитель, потім учні разом,
«ланцюжком»).
Читання оповідання вчителем.
- Яким було дитинство
поета?
Фізкультхвилинка
Читання оповідання учнями мовчки.
- У якій сім’ї народився
Т.Г.Шевченко?
Читання «змійкою».
Читання «дощиком».
1. «Дощик» - пошепки
2. «Дощ» - голосно, швидко
3. «Злива» - голосно,
скоромовкою
4. «Сонце» - читання мовчки
Відповіді на питання.
- Коли померла Тарасова
мати?
- Чому помер батько?
- Що перед смертю сказав
батько про Тараса?
- Чи справдились слова
батька?
Вибіркове читання:
- Знайдіть рядки, в яких
говориться про
1. Любов Тараса до своєї
матері.
2. Смерть матері.
3. Життя сироти.
4. Що перед смертю сказав
батько про Тараса?
Робота в групах.
Розподіл тексту за частинами.
- Знайдіть рядки тексту,
які відповідають І, ІІ, ІІІ, IV пункту плану.
1. Померла ненька – І
група.
2. Тяжке сирітське життя
– ІІ група.
3. Смерть батька – ІІІ
група.
4. Пророцтво батька
збулося – IV
група.
Гра «Слідопити».
- Скільки разів у тексті
зустрічається слово Тарас? (4 рази із
заголовком 5).
Гра «Незакінчене речення».
Рефлексія.
1. Текстова вікторина.
1. Шевченко народився в селі:
А) Моринці;
Б) Кирилівка;
В) Тарасівка.
2. Батьки Тараса були:
А) панами;
Б) кріпаками;
В) робітниками.
3. Мати поета померла,
коли йому виповнилося:
А) 6 років;
Б) 9 років;
В) 11 років.
4. Тараса виховувала
сестра, яку звали:
А) Ярина;
Б) Оксана;
В) Катерина.
5. Перед смертю батько
ласкаво подивився на Тараса і сказав:
А) щоб Тарас тримався;
Б) щоб корився панові;
В) з нього вийде неабищо.
6. Не помилився батько –
з Тараса Шевченка вийшов:
А) великий композитор;
Б) великий художник і
народний поет;
В) великий казкар.
- Назвіть відповіді:
2. Гра «Мікрофон».
- Що ви дізнались про
дитинство Шевченка?
3. Хвилинка-цікавинка. (Розповіді учнів).
- У 80-х роках відкрили нову планету, яку назвали
«Кобзар».
- На Марсі є кратер ім. Т.Г. Шевченка.
- Вчені знайшли мінерал, який назвали Тарасовіт.
- В горах Кавказу є пік Шевченка.
4. Розповідь вчителя.
Іменем Шевченка названо
міста і села, вулиці і площі, а пам’ятники побудовано не лише в Україні, а й
далеко за її межами: Росії, Молдові, Казахстані, Канаді, Франції, Америці. Його
твори видані на 33 мовах світу (показ
слайдів). В Компаніївці є вулиця Шевченка.
VI. Оцінка вчителем
діяльності учнів на уроці.
VII. Домашнє завдання (за
вибором): переказувати оповідання «Тарас Шевченко», прочитати вірш з «Кобзаря»,
виразно читати оповідання «Тарас Шевченко».
неділя, 12 лютого 2017 р.
понеділок, 20 червня 2016 р.
Букварикове свято
Мета: вчити дітей виразно декламувати вірші, формувати інтерес
до читання. Розвивати акторські здібності, уяву, вміння фантазувати. Виховувати
у дітей любов до книги, дружні стосунки, родинні почуття.
Обладнання: «Чарівна квітка», макети книг, корони з літерами,
великий конверт з листом.
Дійові особи: Поштар
Пєчкін, Циганка, шапокляк, Дівчинка-Плакса, Пеппі Довга Панчоха, Помилка
Чарівник, Буквар, Читанка, Математика, Рідна мова.
На сцену виходять ведучі.
Ведуча Добрий день! Рані вас вітати на нашім урочистім святі!
Ну що, усі зібралися у залі?
Ведучий Та ні, когось не вистачає…
Ведуча Кого? Самі ж бо відгадайте, а потім радо привітайте.
Ведучі
До школи радо хто
спішить?
Старанно хто уроки вчить?
Хто хоче все на світі
знать,
Уміє і читать-писать?
Усі їх завжди пізнають.
Скажіть-но, як цих діток
звуть?
ШКО-ЛЯ-РІ!
Ведучі
Хто радує і тат і мам?
Хто кожну справу робить
сам?
Хто дружно й весело
співа,
Родину щастям зігріва?
Усі їх завжди пізнають.
Скажіть-но, як цих діток
звуть?
ШКО-ЛЯ-РІ!
Ведучий Що ж, вітайте! Ось він – наш зірковий перший клас!
Пісня «Ми браві першокласники», на мелодію пісні «Бескозырка белая, в полоску воротник»
Ми браві першокласники,
І все у нас гаразд.
Сьогодні ми зібралися,
Щоб вам прозвітувати.
Приспів
Щоб все на світі знати,
Потрібно працювати
Щоб школу закінчити
В престижний ВУЗ
вступить.
Ми щиро всіх вітаємо
І шлем палкий привіт!
І ми усім бажаємо
Уроки вчить як слід.
Приспів
Щоб все на світі знати,
Потрібно працювати
Щоб школу закінчити
В престижний ВУЗ
вступить.
Щоразу на уроках
Багато запитань.
Помалу, крок за кроком,
Ми йдем в країну знань.
1. Є святкових днів багато
На листках календаря.
А між ними й наше свято –
Вшанування букваря!
2. Ми Букварик почали
Восени вивчати.
А тепер вже на 12
Вміємо читати.
3. Літера перша і перше
слово,
З книгою перша серйозна
розмова.
Перша сторінка, наступна
сторінка,
Успіхи перші, і перші
сльозинки.
4. А як важко було нам
Палички писати.
Ставити їх по порядку,
Мов солдатів на зарядку.
5. Ох за них нам попадало,
Бо ставали як попало.
Не вірили ні вчителька,
ні мама,
Як важко було ставити їх
прямо.
6. Такі муки ми терпіли,
Доки склад числа той
вчили.
Зате тепер усі ми
Обчислюємо на високий
рівень.
7. Ой було мороки з нами
Вчительці багато.
Як слова ми за хвилину
Вчилися читати.
8. Згадайте, люба вчителько,
Матусі, татусі,
Як «бекали» і «мекали»
Спочатку ми усі.
9. А нині любо слухати,
Як добре ми читаємо.
Подякуємо Букварику
І разом попрощаємось.
10. Любі гості, мами й
тата,
В нас букварикові свято.
Добре, що прийшли до нас
На гостину в перший клас.
Пісня «Гей, чули, чули,
чули…» (на мелодію «Із сиром пироги»)
Прийшли ми всі на свято,
На свято Букваря,
І вивчили всі букви,
Усі: від А до Я.
Приспів
Гей, чули, чули, чули,
Гей, чули, чули, чули ви.
З буквариком ми дружим,
Він з нами назавжди
У нас сьогодні свято,
Шануємо Букваря,
Відкрив він нам дорогу
До знань від А до Я
Приспів
Мама тягне сина за руку, саджає за парту, дає «Азбуку»,
«кошеня» лежить на дивані
Мама
Букви вчи, не йди нікуди,
А то гірше тобі буде.
Ось тобі секундомір –
Потім себе перевір.
А прийде додому тато,
Йому будеш звітувати!
І даю тобі пораду:
Краще справою займися,
Щоб успішно в школі
вчиться!
Хлопчик відкриває «Азбуку»
Хлопчик
Дивна якась буква, схожа
на дах, та ще й поясок посередині причепила.
Як же звать цю букву?
Лунає музика, вибігає Червона Шапочка з корзинкою
Пісня «Якщо довго, довго…»
Якщо довго, довго, довго,
Якщо довго по доріжці,
Якщо довго по стежині
бігать, тупать і стрибать,
То напевно, то напевно,
то звичайно, то звичайно,
То можливо, то можливо,
можна в школу нам прийти.
А – а – вчаться там діти
великі й малі,
А – а – знань їм багато
дають вчителі.
А – а – там навчаються
читати,
А – а – і писати, й
рахувати,
А – а – там цікаво всім
завжди.
Ось тобі буква Аа: і
велика, і мала (простягає букви),
Хлопчик Спасибі тобі (йде і
чіпляє на дошці – алфавіті букву «А»)
Танець первачків під пісню «Кращі друзі»
Пєчкін Це 1-А клас? А чи у вас сьогодні свято? Тоді отримайте
листа. А якщо дозволите, то і я побуду у вас на святі.
Учень читає листа:
«Дорогі мої друзі, я в
полоні. Мене викрав злий чарівник. Я зможу повернутися, якщо ви пройдете всі
випробування, які послав вам чарівник через своїх посланців. Покладаю на вас
надію З нетерпінням чекаю визволення. Ваш Букварик.»
Вчитель
Щоб врятувати Букварика,
потрібно скласти «Чарівну квітку», а пелюстки цієї квітки у посланців
чарівника. Кожна пелюстка – це завдання, яке потрібно неодмінно виконати.
(Лунає мелодія циганського танцю).
Циганка
А ви хто такі?
Учень
Ми першокласники
Циганка
Давайте я погадаю вам,
які оцінки будуть у 2 класі.
Учень
Не треба нам гадати. Ми і
без тебе знаємо, що оцінки у нас будуть тільки високого рівня. Краще скажи, яке
завдання нам треба виконати, щоб отримати пелюстку.
Циганка
Які пелюстку. Краще в
карти зі мною пограйте.
Учень
Маріє Миколаївно, а хіба
дітям можна в карти грати?
Вчителька
Звісно – це не дитяча
гра, але ж треба виручати Букварика, то ж доведеться спробувати. А якщо буде
важко, то гості нам допоможуть.
(Циганка дістає
рукавів карти з прикладами і показує дітям. Діти відповідають).
Циганка
Вгадали.
Учень
А ми не гадаємо, ми так
усе знаємо. Віддавай пелюстку.
(Циганка віддає дітям пелюстку. Знову звучить музика і
з’являється Шапокляк).
Шапокляк
Привіт, малявки! Щоби
такого зробити поганого? Не віддати вам пелюстку чи що? Гаразд не плачте. Якщо
ви правильно будете відповідати, то станете моїми друзями і отримаєте свою
пелюстку. Відповідайте: - так або – ні!
-
Треба гарно вам читати?
-
Треба менших ображати?
-
На перервах верещати?
-
Парти всі розмалювати?
-
Друзів треба виручати?
-
Треба слухати матусю?
-
Тоді дратуйте хоч бабусю!
-
У класі вибийте шибки!
-
Вчительці робіть все навпаки!
-
Чи хочете друзями моїми стати?
-
Та я ж вас краще вчительки буду навчати!
Тоді беріть пелюстку і
забирайтесь геть. З такими розумненькими і добренькими я й сама не хочу
дружити.
(Знову звучить музика і з’являється Дівчинка – плакса).
Плакса
Я така одинока, у мене
немає друзів. Мені завжди сумно. Я постійно пла-а-а-ачу. Якщо зумієте мене
розсмішити – пелюстка ваша.
(Жарти, смішинки у виконанні дітей).
Проспав
Школярика вчитель спитав
-
Хто приклад тобі розв’язав?
Бабуся, матуся чи тато?
-
Не можу я точно сказати, -
Бо вчора зарано ліг
спати.
Учень Забув
На уроці вчителька
звертається до Гриця:
-
Підкажи-но мені, будь ласка, на чому ми зупинилися минулого
разу?
-
Вибачте, Світлано Володимирівно, але я також забув.
Плакса
Ой, як мені смішно!
Забирайте пелюстку, але за однієї умови: я залишаюся з вами.
(З’являється Пеппі Довга Панчоха).
Пеппі
Я весела дівчинка,
безтурботна і безвідповідальна. У мене немає ніяких проблем. Навчання мене
цікавить менше за все. Люблю нашкодити, пожартувати над кимось, посміятись.
Сподіваюсь, що ви такі самі і школа вам не потрібна. Якщо доведете, що я не
права, віддам пелюстку.
(Діти виконують пісню «Ми першокласники»).
Пеппі
Здається ви мене
переконали. Пелюстка ваша. А я піду до школи записуватись. Як ви гадаєте,
візьмуть?
(Виходить Помилка).
Помилка
Я Помилка лукава,
Погана в мене слава.
Букви плутаю, бува,
Перекручую слова.
Ну що, розумні первачки?
Мої знайдете помилки?
Якщо пелюсточку бажаєте,
Попрацювати добре маєте.
(Показує дітям картки, на яких записані слова з
помилками. Діти їх виправляють).
З’являється Чарівник і звертається до присутніх.
Чарівник
Бачу ви кмітливі,
винахідливі, розумні діти. Всі сої завдання виконали. Я навіть подобрішав. Але
я злий чарівник і так просто не здамся. У мене є ще одна умова. Якщо вона буде
виконана, то вернеться ваш Букварик цілим і неушкодженим, а якщо ні, то пропало
ваше свято. Моя умова в цьому конверті. А я зникаю. Мене не шукайте. Запам’ятайте:
не виконайте умову не вернеться Букварик!
(Віддає вчителеві конверт і зникає).
Вчитель
Ну й налякав нас цей
Чарівник. Але ми теж не здамося. Подивимось, що тут.
(У конверті завдання для батьків).
Придумати якомога більше слів
на задану літеру.
Вчитель
- Молодці наші батьки, не
підвели. Заробили останню пелюсточку. А в подяку ми заспіваємо для них пісню.
(Аліна Гросу «Мама»).
- Наша квіточка ожила,
засяяла яскравими барвами. То де ж наш Букварик?
(Заходить Букварик, а діти тим часом одягають корони).
Букварик
Я мандрую по країнах,
Я з абеткою дружу
І малечу як зустріну
Грамоті одразу вчу.
Я щасливий дуже,
І тому радію,
Що всі діти в вашім класі
Читати вже вміють.
(Пісня «Мій букварик»).
Буквар Перекличка: 1, 2, 3: перша букво, говори!
1. А – з неї діти починають
Буквар читати з ранніх
літ.
Екзамен перший свій
складають,
Тож треба знать її як
слід.
2. Бродом брів бобер до
хати,
Букву ніс він бобренятам,
Ось вона – як бегемотик,
Отакий товстий животик!
3. Привітались на шосе
Буква «І» і буква «З»,
З двох з’явилася одна,
Її дали – буква «Ве» нове
ім’я.
4. Буква «Г» - як кочерга,
В неї теж одна нога.
5. «Ґ» вгорі ріжечок має,
Букву цю і ґава знає!
6. Далі в алфавіті йде
Буква на підставці – «Д».
7. Поламалися зубці
у моєму гребінці.
Намалюю диво це.
Три зубці – це буква «Е»!
8. Познайомтесь: буква Є.
Язичок у неї є!
9. Буква «Ж». Вона така,
Дуже схожа на жука.
10.
Наче рідні дві сестри,
Буква «З» і цифра три.
11.
Палички з’єднали три,
От і вийшла буква «И».
Дуже скромну вдачу має,
Слів сама не починає
12.
Гостроноса «І» -
як спиця
Або цифра одиниця.
13.
Є дві крапки в букви «Ї»,
З «І» не сплутаєш її.
14. «И» беретиком накрий
-
От і буде буква «Й».
15.
Кричать качки коло
ставка,
Викрикуючи букву «К».
16.
Букву «Л» як не
любити?!
Починає вона «літо».
17.
Буква «М» відома
сама,
З неї пишуть слово
«мама»!
18. У висоту стрибав спортсмен.
Стовпці і планка – буква
«Н»!
19. Буква «О» така от
кругла.
Хто не бачив – подивись:
Наче сонце, наче бублик,
Мов обручок – хоч котись!
20. Вхід у кімнату чи
купе
Нагадує нам буква «П».
21. Тигреня весь день
ричало:
Букву «Р» воно вивчало.
22. Придивіться вночі до
небес:
Світить місяць там буквою
«С»!
(Пісня «Під пахвою Буквар»)
1. Рідний наш букварику,
Ми тебе любили,
Ми з тобою весело й
радісно дружили.
Та прийшла пора прощатись,
Час з тобою розлучатись.
2. Віднині будеш серед книг
На місці першому стояти.
Ти – найдорожчий від
усіх,
Бо навчив усіх читати.
3. Добрий Букварику, перша
книжко,
Хочеться, навіть,
поплакати трішки.
Жаль розлучатися, хоть і
треба –
Ми не забудем ніколи про
тебе!
4. Спасибі тобі за добру
науку,
За паличку першу і першу
букву,
За перше слово і першу
казку,
За першої вчительки щиру
ласку.
23. Букву «Т» важливо
знати,
З неї пишуть слово
«тато».
24. Півень знає букву
«У»,
Затягнув: «Кукуріку-у-у!»
Головний, співучий звук
Починає букву «У».
25. Гляньте, буква «Ф»
яка:
Ніби ключик від замка.
26. «Х» змайструєш за
хвилинку,
Склавши навхрест
хворостинки.
27. Починає буква «Ц»
«цирк» - веселеньке
слівце.
28. На четвірку схожа
дуже
Буква «Ч» - знайомся,
друже!
29. Пташка – шурх із
комиша!
Познайомся – буква «Ш».
30. Буква «Щ» її сусідка,
Ось вона, неначе щітка.
31. Відростив собі
животик
Знак м’який, м’який, як
котик.
Буква ця – хитрющий знак
–
Бо не вимовиш ніяк!
32. Букву «Ю» я впізнаю
Дуже дивна буква «Ю»:
Нібито до ясена
Буква «О» прив’язана.
33. Гордовито «Я» ступає –
Нашу азбуку кінчає!
(Пісня «З столу посміхається Буквар»)
Букварик
Ось така моя родина,
подружись з нею, дитино!
Букварик
Дякую за слово гарне,
Та сумуєте ви марно!
Вам дарую, первачки,
Ці чудові книжечки!
Букварик
Вони друзі ваші нові,
Різнобарвні, кольорові.
Їх шануйте і вивчайте,
А мене не забувайте.
До побачення! Прощайте!
Читанка добра, прийми
естафету:
Веди школярів по дорогах
планети,
Хай відкривають їх розум
і руки
Незнані шляхи на планеті
науки,
Хай не погасне бажання
малят
Творити добро на планеті
Земля
Читанка
Я ваша перша читанка,
Красива в мене свитонька.
З вами познайомимось
охоче,
кожен з вас читати хоче.
В мене є казки на різні
теми,
вірші є, байки, статті,
легенди.
Стану другом кожному із
вас –
Читанку полюбить 1 клас.
Рідна мова
Як найчарівніша колискова
Плекає вас з дитинства
рідна мова.
То піснею злине, то
гарною казкою,
То словом догани, то
доброю ласкою.
Під мамине слово ви
виросли нишком.
Шануйте, друзі, цю гарну
книжку.
Математика
Один, два, три, чотири,
п’ять!
Вміють діти рахувать.
Дуже точна я наука
І мене всі люди вчать.
Я потрібна всім – це
знайте,
Математику вивчайте!
(Пісня «Мій букварик»)
Частівки
Приготуйте фотоплівки
І зніміть на згадку нас.
Заспіває вам частівки
На прощання перший клас.
Приспів
В небі хмарка голуба
Перейшли ми в 2-А (2
рази)
Як були ми ще малими,
Всі казали: малюки!
А тепер не малюки ми -
Ми вже справжні козаки!
Ми навчились рахувати
І письмово, і в умі.
Нам не треба калькулятор,
Калькулятор – ми самі.
Всі навчилися писати,
ну і я навчився теж.
Кажуть вчителька і мати:
«З ліхтарем не розбереш».
Розбудіть мене вночі,
в самій серединочці.
Розповім вам алфавіт
без жодної зупиночки.
Всі куплети доспівали,
Закінчився перший клас.
Другокласниками стали,
привітайте дружно нас!
Будем вчитись ми сумлінно
І поводитись відмінно,
Щоб батьки могли радіти,
Що в них такі гарні діти.
(Пісня «Миллион...»)
В школу прийшли ми малі,
В школі нас вчитель
зустрів
І, як буває завжди,
Вчитель почав всіх нас
вчить.
Ми подорослішали всі
Рік не пройшов задарма.
Знаємо букви усі
І всі рахуєм до 100.
Приспів
День за днем (3р.),
Вчились ми.
Вчились ми (3р.)
І росли.
А тепер (3р.)
Всі подорослішали ми
Мами є в нас дорогі
Милі і єдині на землі
Ви всі найкращі для нас
Любі ви наші батьки.
Вдячні ми вам без кінця,
В ніжності терпне душа
Ми перед вами в боргу
Хочемо сказати люблю.
Букварик
Закінчується наше свято,
Ви танцювали і співали
тут багато.
І ось чекає вас сюрприз,
Для кожного чудовий приз!
Сьогодні, любі первачки,
Я вам дарую всім книжки!
(Вручення всім книжок).
Букварик
Мені, Букварику, пора –
чекає інша дітвора!
Всі діти разом
Ніколи не забудемо ми
друга – Букваря.
І завжди вчитись будемо
для щастя і добра!
Прощавай, Букварику, наш
найперший друже.
Ми тобі, Букварику,
дякуємо дуже.
Учитель
Вам, шановні батьки,
«Спасибі» хочу я сказати
За допомогу у навчанні,
старанність, витримку, любов.
За те, що вчились
рахувати. Старанно букви всі писати
Та гарно – гарно
малювати. Це перший крок!
Попереду – ще одинадцять
років!
Отож, навчайтеся, батьки
І кожен день робіть
уроки!
Дорогі діти! Шановні
гості! Наше свято добігає свого кінця. Ми щиро вдячні тим, хто завітав на наші
перші жнива. Сподіваюсь що зібрані зернятка знань проростуть рясним урожаєм у
майбутньому, а тепло сьогоднішнього свята залишиться у серцях наших дітей
назавжди!
(Вручення дипломів першокласникам).
Підписатися на:
Дописи (Atom)